Nagyjából 2010-ben jelent meg a tetoválás formájában a stílus, amikor még erősen divatként mutatkozott be. Sok művész jelezte, hogy ez csak egy múló szeszéj, de napjainkban (2022) is jelen van, főleg a női vendégek részére, de olykor előfordul kiegészítő elemként férfiak számára is akik úgy döntenek, hogy színesebb elképzelésükbe elfér a watecolor, akverell festészetre emlékeztető stílusa.
Megjelenésekor innovatív és pulzáló frissességet hozott a megszokott rendszerbe. A watercolor pontosan ugyan azt a vizuális elvet követi, amit a festészetben is képvisel. Az akvarellfestéket vízzel hígítják, így összemossák a különböző színeket ezzel keltve a „puha” hatást. Sokszor a színek egymásra hatása miatt előfordulhat egy kis következetlenség, de talán emiatt lesz olyan különleges ez a stílus. A hagyományos tetoválásoknál a körvonal vagy kontúr egyfajta akadályként van jelen a mintánál, ami lezárja azt. A water color technikánál ez pont hiányzik, vagy csak kis mértékben van jelen. Nincsennek élesen elhatárolódva egymástól a színek, és formák, emiatt keletkezik a kívánt hatás.
- külsőre tehát a stílus ismertetőjelei a nagyon vékony fekete alig észrevehető körvonal
- a szabályosságot a színek „túlfolyása” töri meg
- puha hatást keltő színek, amik feltűnőek
Miért ne válaszd a watercolort?
Bár sokan szeretik, de fontosnak érezzük, felhívni a figyelmet a stílus miatti esetleges problémákra.
Az évek múlásával a tetoválás veszíteni fog a formájából, színteltségéből, és vonal élességéből. Ez elkerülhetetlen, bár lassítani és tompítani lehet a folyamatot, de sajnos teljesen megállítani nem. Ez a tetoválás velejárója. Bármennyire is nagyszerű művész készíti a mintát, idővel látszani fog, hogy bizony nem most készült.
Mivel a watercolor lényegi része a különböző színek összemosásása és a sok esetben hiányzó úgy nevezett támasz kontúr elhagyása (segíti a többi színt, hogy ne keveredjen össze) ezért évekkel később akár már 5-10 év múlva is a mintánk egy nagy festékpacaként jelenhet meg rajtunk. Persze ez a probléma nem jellemző, de vannak olyan esetek/ művészek akik a stílus hatását úgy próbálják elérni, hogy vizezik a tintát.
Ezzel elérve, hogy a színek egyre világosabbak legyenek, ahelyett, hogy csak világosabb színeket pakolnának egymás mellé. Ha nincs higítva a tinta, a tetoválás sokkal időtállóbb maradhat.
Nyilván nem a felismerhetetlenség állapotába kerül, de szemmel látható különbségeket fogunk felfedezni a friss és a régi között, főleg, ha azt nem védjük a napsütéstől nem ápoljuk megfelelően. Sok művész van a stílus ellen, és sokan mellette, viszont ha kellően elegen nyílvánítják ki szakmai hozzáértés mellett a problémás részeit egy stílusnak, úgy éreztük szükséges megemlíteni az általuk felfedezett esetleges negatívumokat is.
Viszont ha a legrosszabb eset is következik be, sose szabad elfogadni, hiszen egy jó művész a későbbiekben képes az úgynevezett touch up munkára, ami azt jelenti, hogy egy korábbi mintát megpróbál vissza hozni az életbe, és felfrissíteni azt.
Bár a fent leírtak lehet kicsit elveszik az ember kedvét, viszont nem ilyen rossza a helyzet!
Thea Duskin (tetováló művész) egyik kedvenc stílusa a watercolor és ő maga is a stílus jegy nevében tetováltatott. A meglátásai szerint rengeteget számít a vendég bőrtípusa az utógondozás és odafigyelés, mint minden más tetoválásnál. Egy hozzáértő és gyakorlott művész mind ezek mellett pedig még nagyobb biztosítékot jelenthet a minőségi végeredmény érdekében. Tehát érdemes a szalon/ tetováló portfolióját is megnézni mielőtt döntenél.
Milyen minta illik a stílushoz?
A pulzáló színek miatt a leginkább kézenfekvő a virágok. Ez a legkedveltebb is a témában, bár nem ritka az állatok szimbolikája sem, vagy éppen bármi más, ennek csak úgy mint sok másnak kizárólag a képzelet szab határt. A watercolor önmagában is képes erős struktúrát adni egy mintának, nem csak mint kiegészítő stíluselem.
Add comment
Comments